Technoparty pokračuje i přes středeční zákaz hudební produkce Krajskou hygienickou správou v Hradci Králové. Oficiálně začne platit tento zákaz v okamžiku, kdy se pracovníkům hygieny, obce nebo policie podaří předat rozhodnutí pořadatelům. To se však do čtvrtečního odpoledne dosud nestalo. "Pracovali jsme na předání za asistence policistů a starostky Kopidlna Hany Slavíkové celé středeční odpoledne, naše snaha však byla bohužel zcela marná. Pořadatele jsme prostě v areálu nesehnali," řekla Právu tisková mluvčí Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové Veronika Kynosová.

"Konzultovali jsme tento případ s naším podnikovým právníkem, který uvedl, že je nyní v pravomoci obce, aby v takovémto případě, kdy je prokázáno porušení hygienických norem a organizátora nelze nalézt, požádala policii o vyklizení pozemků i bez přítomnosti pořadatelů," dodala Kynosová s dovětkem, že v Kopidlně jsou přítomny stále dvě pracovnice a snaží se o konečné uzavření této kauzy. 

Starostka Kopidlna Hana Slavíková si postěžovala, že se tento problém přehazuje jako horký brambor a nikdo se nechce závazně vyjádřit.

V obecní studni není pitná voda

"Volali jsme i na policejní prezidium do Prahy, to však vrátilo věc k vyřízení na policii v Jičíně. Každý tvrdí něco jiného, a tak se pokusíme o předání ještě v pátek odpoledne. Lidí je tu již málo, snad budeme mít více štěstí," konstatovala posmutněle starostka. Odlivu lidí napomáhá i policie, která nevpouští přijíždějící auta do areálu techoparty a hojně zásobuje řidiče pokutami.

Na loukách a v okolních lesích zůstává i přes prováděný úklid po příznivcích techna nadále velké množství odpadů a výkalů. Krajská hygienická stanice v Hradci Králové navíc upozorňuje, že voda z obecní studně, kterou účastníci i přes označení, že se jedná o užitkovou vodu, pijí, je bakteriálně znečištěná a zdraví škodlivá. Radnice na firmu Primano a soukromého zemědělce Jiřího Antoše, který pozemek na trechnoparty Primanu pronajal, již podala trestní oznámení pro neoprávněné užívání cizí věci. Zemědělec má totiž pozemky pronajaty od města jen pro zemědělské účely.