Do 8. prosince se ale podle něj může přihlásit do nového výběrového řízení na post přednosty oddělení. Proti odvolání protestuje v petici více než polovina zaměstnanců, v další potom i rodiče malých pacientů.

Podle představenstva ČLK se zaměstnavatel neadekvátním postihem snaží odvádět pozornost od svých manažerských selhání. "Propuštění erudovaného lékaře, který se nedopustil lékařského pochybení a který je v daném regionu nenahraditelným odborníkem, ohrozí kvalitu zdravotní péče poskytované v nemocnici," píše se v prohlášení předsednictva ČLK. Totéž si myslí i zaměstnanci oddělení. Podle šéfa petičního výboru Jaromíra Matějka má Kozák atestaci mimo jiné z dětské kardiologie.

"Primář je odpovědný nejen za správné léčebné postupy, ale také za vedení oddělení, tedy i za kontrolu zdravotnické dokumentace, v níž komise zjistila zásadní nedostatky," řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Pavel Hájek.

Hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil znovu zopakoval, že personální záležitosti jsou v rukách managementu, tedy ředitele. Kraj na dosavadních trestech nic nehodlá měnit. Za týden má ale rozhodnout o tom, zda eventuálně potrestá ředitele.