Nejvyšší denní teploty dosahovaly hodnot kolem 35 st., v horských polohách místy, jako třeba na Milešovce ve výšce 833 m nad mořem, 33 st.C. Přesto ale rekordy nepadly

V Praze - Klementinu naměřili 34,7 st.C, ale nebyla to v historii měření klementinských teplot (228 let) nejvyšší hodnota. Tu zde naměřili v roce 1983, kdy 27.července. vystoupila rtuť teploměru na 37,8 st., v Praze-Uhřiněvsi dokonce na 40,2 st.C. Tato hodnota je vůbec nejvyšší v historii měření teplot na našem území.

Večer a v noci na pondělí nás přecházela studená fronta, a tak se trochu ochladilo. Srážkové úhrny na této frontě však nebyly příliš vysoké, i když místy lilo jako z konve a přívalový déšť nedovolil ani jízdu autem. V Čechách spadlo mezi 10 až 17 mm, tedy 10 až 17 litrů vody na metr čtvereční. Hodně pršelo v Lánech, kde naměřili 38 mm srážek, tedy 38 litrů vody ne metr čtvereční.

A jak bude? Ještě zítra by mělo být zataženo s občasnými srážkami. V dalších dnech bychom měli mít příjemné letní počasí s odpoledními teplotami maximálně 25 stupňů.