"Toto počasí je spíše typické pro přelom října a listopadu," sdělila Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu. "Do pátku bude oblačno až zataženo s možností přeháněk, o víkendu se mírně oteplí," dodala.

Meteorologové navíc před víkendem upozorňují, že na horách v tisíci metrech nad mořem budou srážky smíšené se sněhem. Denní teploty se po zbytek pracovního týdne budou pohybovat mezi 12 až 16 stupni Celsia. Nejnižší noční teploty poklesnou až na 6 stupňů. Na víkend se mírně oteplí. Bude polojasno až oblačno s teplotami do 20 stupňů Celsia.

Srpen 13. měsícem v řadě s kladnou teplotní odchylkou

Srpen byl podle statistik Českého hydrometeorologického ústavu o 0,7 stupně Celsia teplejší, než činí průměr pro tento měsíc. Stal se tak třináctým v řadě s kladnou teplotní odchylkou. Toto vychýlení do jednoho stupně nicméně řadí měsíc ještě mezi teplotně normální.

Druhá polovina prázdnin tak přetrhla řadu teplotně nadnormálních měsíců, kterou zahájilo loňské září.

Průměrná měsíční teplota pro srpen činí 17,4 stupně Celsia, letošní dosáhla 18,1 stupně, informoval ústav na svých internetových stránkách.

Meteorologové také poznamenali, že srpnové srážky byly rozloženy značně nerovnoměrně. Průměrně napršelo 69 litrů vody na metr čtvereční, což představuje 91 procent srpnového normálu.