"Další prověřování nepřineslo žádné nové skutečnosti," řekla Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 Hana Vrbová.

Podle ní není nutné vyhotovovat nové usnesení o odložení případu, v platnosti zůstává to, které policie vydala v únoru. Právě při přezkoumávání tohoto - v pořadí již druhého usnesení o odložení - pražské městské státní zastupitelství v březnu rozhodlo, že prověřování koupě Grossova bytu je ještě nutné doplnit.

Policie tak z pokynu žalobců na případu dále pracovala. "Pokyny byly splněny, z dalšího prověřování ale nic nového nevyplynulo," řekl policista obeznámený s případem. Zprávu o výsledku dalšího prověřování dostanou i nyní na stůl městští žalobci.

První odklad byl v prosinci 2005

Nejasnosti s financováním bytu a podnikání Grossovy ženy Šárky vedly před dvěma lety k vládní krizi a k rezignaci Grosse na funkci premiéra. Policisté pak ale dospěli k závěru, že Gross se při nákupu bytu na pražském Barrandově nedopustil krácení daní ani jiného trestného činu či přestupku a v prosinci 2005 kauzu poprvé odložili.

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká pak kauzu znovu otevřela. Případ byl ale i napodruhé odložen. [celá zpráva]

Grossův případ je přirovnáván k údajné korupční kauze vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Ten, na rozdíl od Grosse, který ani obviněn nebyl, zůstává ve všech funkcích. [celá zpráva