"Příští volba předsedy bude přímá všemi členy ČSSD. Věřím, že do ní půjde více kandidátů," řekl Škromach. Strana prosadila přímou volbu svého lídra na březnovém sjezdu.

Místopředseda se diplomaticky vyjádřil k dotazu, zda si nemyslí, že Paroubkovo předsednictví škodí ČSSD. "Respektuji většinové rozhodnutí sjezdu ČSSD. Jirka Paroubek je předseda ČSSD. O výsledku jeho práce rozhodnou příští volby," odpověděl.

Odpovědi Zdeňka Škromacha si můžete přečíst ZDE

Škromach také okomentoval reformu veřejných financí, kterou ve čtvrtek schválila v prvním čtení Sněmovna. [celá zpráva] Podle něj se vládě Mirka Topolánka podaří reformu prosadit. "Vládní poslanci mají 102 hlasů. Tato většina jim stačí. Jak pozoruji jejich touhu po moci, dá se předpokládat, že nakonec ustoupí i 'rebelové'," řekl.

Nevěří ani kritice, která přichází od některých poslanců vládní koalice. "Mám pocit, že je to spíše divadlo," poznamenal.

Škromach ujistil, že ČSSD bude v otázce radarové základny v ČR požadovat referendum. "Je smutné, že zelení jdou v otázce referenda proti svému programu," konstatoval.

Krátce taky popsal vztahy mezi ČSSD a jejími bývalými členy Michalem Pohankou a Milošem Melčákem. "Vztahy jsou stejné jako vůči poslancům jiných politických stran. Ale je to asi individuální," doplnil místopředseda soc. dem.