"Plán musím opustit. Bylo by nezodpovědné investovat prostředky do záměru, se kterým se ztotožnilo v průzkumu pouze 15 procent těhotných žen," uvedla Stehlíková.

Ministryně navrhovala speciální odznáčky pro těhotné ženy, kterými by se prokazovaly například při cestování veřejnými dopravními prostředky. Nápad s označováním těhotných žen odznaky převzala z Velké Británie.

Ministerstvo si nechalo provést průzkum. S návrhem pohořelo. "Co se týče těhotných žen a dívek - odpovědělo nám pouze necelých 15 procent, že by tu kartičku použily," doplnila s tím, že kvůli patnácti procentům žen nemá smysl systém zavádět.

Průzkum ukázal, že největší problémy mají ženy s malými dětmi od dvou do tří let, které mají kočárek. "Zkrátka kolečka jsou problém," řekla Stehlíková. Proto se nyní chce zaměřit právě na tuto skupinu matek.

"Spíš jsme se rozhodli, že ty prostředky, které dává vláda na program mobility pro všechny, soustředíme na pomoc matkám s malými dětmi, které mají kočárek a budeme navrhovat bezbariérovost," doplnila.