"S Milošem Zemanem jsem se setkal rád, měl mimořádně dobrou slivovici. Probrali jsme některé aspekty a spíše odborně jsme se bavili o příjmové a výdajové stránce rozpočtu," řekl Topolánek novinářům. "Bavili jsme se o tom, jak to vidím já a jak to vidí on," dodal.

Duše prý Topolánek nelovil

Na dotaz, zda se bavili o konkrétních jménech poslanců ČSSD, kteří by případně mohli vládní reformy podpořit, premiér řekl: "I kdyby to byla pravda, tak bych vám řekl, že ne. A ono to pravda není".

Zeman odmítl ke schůzce cokoli sdělit. "Já zásadně neinformuji o svých soukromých schůzkách. Pouze vždy říkám, že to jsou schůzky, pokud se uskutečnily, z iniciativy těch druhých," řekl Právu.

Nechtěl ani komentovat plány, jak dál s veřejnými financemi. Podle svých slov si od okamžiku, kdy se stal doživotním nestraníkem, "dal dárek spočívající v tom, že se nebudu vyjadřovat k jakýmkoli veřejným záležitostem. A jistě uznáte, že reforma veřejných financí je veřejná záležitost," uvedl Zeman.

Zároveň naznačil, že se trochu pozměnil jeho vztah k novinářům, kteří nemohou čekat, že se od něho něco dozvědí. "Moje pohrdání dnes přešlo v lhostejnost, a když jste lhostejný, tak se už k ničemu nevyjadřujete," přiblížil Zeman své rozpoložení.