Stínový ministr přitom již douhodobě kritizuje privatizační kroky ve zdravotnictví. Koaliční návrh v této oblasti, který mimo jiné počítá s částečnou privatizací nemocnic, označil za asociální. [celá zpráva]

"ČSSD vždy podporovala privatizaci poliklinik a ambulancí (...) a vždy odmítala plošnou privatizaci všech nemocnic, ale říkala, že 30 procent stávajících nemocnic může fungovat v režimu soukromé, přičemž 70 procent má být v režii neziskových," uvedl Rath v reakci na článek, který uveřejnily LN.

Upřesnil, že všechna rozhodnutí jsou na jednateli nebo na statutárních orgánech. "Ve společnosti působím pouze jako lékař - internista na částečný úvazek," řekl.

Upozornil také, že pokud by nový majitel chtěl zdravotnické zařízení prodat jiné firmě, existuje u objektu předkupní právo státu po dobu celých 25 let. Paracelsum podle Ratha zaplatí transakci formou půjček.

Za budovu nabídl Paracelsum přes 16 miliónů korun

Lidové noviny uvedly, že v budově polikliniky je nyní biochemická a hematologická laboratoř, ordinace diabetologů a plicní lékařky.

Rathova firma nabídla podle LN v obchodní soutěži, již vyhlásilo ministerstvo financí a která měla s největší pravděpodobností korektní průběh, nejvíce peněz. Za budovu s pozemky je ochotna dát 16,2 miliónu korun, účetní hodnota byla vyčíslena zhruba na devět milionů.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) zjištění deníku komentoval slovy, že Rath káže vodu, ale pije víno. Upozornil také, že provoz laboratoří sídlících v objektu je z podnikatelského hlediska velmi výhodný.