"Pan Krejčíř nadále zůstává ve vazbě a jednání o jeho možném propuštění na kauci bylo odročeno. Další jednání se uskuteční tento pátek ve dvě hodiny odpoledne, ale bude se pouze jednat o tom, jestli se jednání o propuštění na kauci uskuteční 17. nebo 21. května," sdělil Novinkám velvyslanec Jaroslav Siro.

Právníci podle informací TV Novy požadují také přítomnost delegace z ČR. I jejich návštěvu velvyslanec potvrdil: "Vím o tom, že se tým ministerstva spravedlnosti chystá na meritorní jednání do Jihoafrické republiky."

Podle zpravodaje České televize se Krejčíř normálně bavil s novináři a působil uvolněně. Řekl, že se má ve vězení v JAR lépe než na Seychelách.

Pokud by Krejčířovi bylo povoleno opustit vězení, je možné, že by mohl z Afriky vycestovat.

Proti takové možnosti ale bojuje nejen české ministerstvo spravedlnosti, ale také Interpol a místní policie. Jihoafrická republika již dostala českou žádost o uvalení vazby. [celá zpráva]

Krejčíř byl zatčen před více než týdnem poté, co přicestoval na falešný pas ze Seychelských ostrovů přes Madagaskar do jihoafrického Johannesburgu. [celá zpráva]