"Chceme oslovit majitele, který technařům svůj pozemek pronajal, jak to bude vlastně s úklidem, protože odpadky se válí i na našich pozemích kolem," řekl majitel ekofarmy Emil Stašák. Organizátoři tvrdí, že si po sobě uklidí a že mají k tomu zajištěny vozy od profesionální karlovarské úklidové firmy.

"Je tady naprostý klid. Nic se neděje a noví technaři nepřijíždějí," sdělila Právu tisková mluvčí karlovarské policie Zdena Papežová.

Technopárty tak pravděpodobně definitivně skončí již v pondělí.

"Na místě je v tuto chvíli odhadem asi 220 osob a padesát automobilů. Policisté jsou na místě a situaci monitorují," uvedla pro Novinky v pondělí dopoledne mluvčí západočeské policie Jana Václavová. Původně se na louce sešlo asi 1 400 tanečníků. Velkých problémů se obávali hasiči, ale ani ti nemuseli dosud zasahovat. [celá zpráva]

Policie se soustředila především na zabezpečení bezproblémové dopravy.  V noci se u dunících soundsystémů tančilo, ale v pondělí dopoledne byl mezi zbylými stany a auty klid. "Zdá se, že většinu účastníků protančená noc zmohla, spí a nebo odjela," doplnila pro Právo Václavová.

Policisté řešili jen dopravní přestupky. Řada mladých lidí využila možnosti si vyzkoušet, zda mohou řídit. Podle organizátorů setkání skončí v úterý, přičemž úklid mají technaři podle svých slov zajištěn. [celá zpráva]