Krejčířovi obhájci podle ČT tvrdí, že na verdikt v případu amerických manželů jsou vázány další kauzy včetně Krejčířovy.

Krejčíř, který je v Česku obviněn z řady zločinů, uprchl před spravedlností na Seychelské ostrovy. Jihoafrická policie ho zadržela o víkendu na mezinárodním letišti v Johannesburgu, do země vstoupil pod falešnou identitou.

ČT uvedla, že případ amerického páru trvá už dva roky a další dva ještě trvat může. Američané se dostali do problémů poté, co údajně dávali svým pacientům kmenové buňky, které ale pacientům nepomohly. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) požádal o vydání páru, ten to ale napadl jako protiústavní. Jihoafrická vláda od té doby bojuje proti tomuto názoru.

Někteří právníci tvrdí, že tento případ by se jako precedens mohl týkat i Krejčíře - JAR totiž do vynesení rozsudku pozastavila veškeré vydávání zločinců.

Randák: peníze Krejčířovi vozili kurýři

Radovan Krejčíř, který se téměř dva roky úspěšně ukrýval před spravedlností, žil na Seychelských ostrovech z peněz, které mu dováželi kurýři. Šlo o tisíce až desetitisíce dolarů, což jsou desetitisíce až statisíce korun. Radiu Impuls to řekl bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák.

Na ostrovech nebyl Krejčíř úspěšný ani v podnikání, tvrdí bývalý šéf civilní rozvědky. Připomněl, že si tam otevřel půjčovnu automobilů. Zřejmě tam trpěl i nedostatkem přátel. Pravděpodobně také přesvědčoval jiného kontroverzního českého podnikatele Tomáše Pitra, když ho na ostrovech navštívil, aby tam za ním přesídlil, soudí Randák.

Ministr vnitra Ivan Langer v pondělí uvedl, že Krejčíř zřejmě odjel do JAR kvůli finančním problémům. Randák dnes radiu Impuls řekl, že se Krejčířovi nepodařilo z jeho zahraničních kont vůbec čerpat. Byla proto jen otázka času, kdy ze Seychel odjede.

Čtěte také:
Procesy s Krejčířem se budou muset zopakovat
Na Krejčíře uvalil soud v Jihoafrické republice vazbu
Jihoafrická policie zadržela Radovana Krejčíře

Krejčíř, který má seychelské občanství, předloni zmizel policistům při domovní prohlídce v luxusní černošické vile jeho manželky. Soud na něj pak vydal mezinárodní zatykač. Jeho manželka Kateřina, která je v Česku stíhána za podílnictví, pak i se synem odcestovala na zahraniční dovolenou, v Dubaji se setkali s Krejčířem a odletěli na Seychelské ostrovy.

Že mu budou Seychely malé Krejčíř podle Randáka zřejmě usoudil už v okamžiku, kdy na ně dorazil. Měl si raději zvolit stát, kde je větší volnost pohybu a nesnadné sledování. Seychely byla nejhloupější destinace, soudí bývalý šéf rozvědky.