Na sjezdovkách v areálu Ovčárna u Pradědu leží zhruba 110 centimetrů sněhu. "Provoz jede naplno. Běžkaři mají ideální podmínky na trase z Ovčárny na Švýcárnu a v okolí Pradědu. Na hřebenech je už situace horší, jsou tam již místa bez sněhu," uvedl pro ČTK dispečer horské služby.

Kola a hrady

Letošní sezóna pro lyžaře byla bídná, proto je s podivem, že některé sjezdovky jsou ještě na začátku dubna otevřené.

Sníh napadl až na konci ledna a lyžovalo se jen několik týdnů. Například právě v Jeseníkách ale měli nadílku i v polovině března, tedy ve chvíli, kdy některá horská střediska už ukončila provoz.

Na většině míst česka ale lidé už vyměnili lyže za kola. Minulý víkend se také otevřely hrady a zámky. [celá zpráva]

V ČR je na velikonoční svátky polojasno, teploty kolem 15 stupňů, v pondělí by měl teploměr vyšplhat až na 18 stupňů. V horských střediscích, kde se i s velikonoční pomlázkou budou muži prohánět za děvčaty na sněhu, jsou však teploty nižší a pohybují se od dvou do devíti stupňů Celsia.

V Krkonoších jsou otevřena čtyři střediska

Kromě Jeseníků se nadšení milovníci zimních sportů mohou na lyžích prohánět i v Krkonoších nebo Krušných horách. Třicet centimetrů technického sněhu a teploty kolem tří stupňů Celsia čekají na návštěvníky krušnohorského areálu na Klínovci. V Krkonoších jsou stále v provozu vleky ve čtyřech areálech.

Nejlepší podmínky v Krkonoších jsou na Horních Mísečkách - Medvědíně, kde se sjezdaři prohání na 45 centimetrech sněhu. Dobré podmínky a 30 cm sněhu nabízí i Černá hora u Jánských Lázní. Po patnácti centimetrech sněhu leží na sjezdovkách v Peci pod Sněžkou a v areálu Svatý Petr ve Špindlerově mlýně.

Strávit velikonoční svátky na lyžích lze stále také u našich jižních sousedů. Například rakouský areál ve Flachau, patřící do největší lyžařské oblasti Rakouska Salzburger Sportwelt nabízí ideální podmínky a ve své horní části od půl metru do 120 centimetrů sněhu.