"Část strany se setrváním Čunka ve vládě nesouhlasí, nemáme tento bod na programu, je ale pravděpodobné, že se o tom mluvit bude," řekla ministryně Kuchtová.

Ne všichni zelení jsou ale Čunkovým chováním pobouřeni. "Ne všichni členové Strany zelených, kteří se podílejí na vládní moci, bezvýhradně souhlasí s útoky na prvního místopředsedu vlády a ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka v rozsahu, kterým se tak děje v médiích," sdělil v pátek Čunkův náměstek a člen zelených Petr Pávek.

Na tahu je Topolánek

Topolánek odvolání Čunka odmítal, vše nechával na lidovcích, ti si ale za svým předsedou stojí. Už několikrát ho podpořili, jak v kauze jeho obvinění z korupce, tak v případě jeho výroků na adresu Romů.

Ve středu ale Topolánek řekl, že pokud se o odvolání Čunka nepostarají lidovci, udělá to sám. Čunek ale nevěří, že by ho premiér odvolal. "Jakýkoliv jednostranný krok by vyvolal velké komplikace, ale nevěřím, že by to premiér udělal," řekl Čunek ve čtvrtek Právu.

Podle lidoveckého poslance Jiřího Carbola by Čunkovo odvolání "znamenalo jednostranné vypovězení koaliční smlouvy, protože by to bylo zasahování do suverénního rozhodování KDU-ČSL".