Přechod na digitální vysílání začal na Domažlicku, pravděpodobně v létě čeká na občany v Ústí nad Labem a pak postupně v dalších lokalitách podle umístění jednotlivých TV vysílačů. ČT bude včas občany informovat piktogramem na obrazovce i jinou formou.

Obyvatelé si budou muset dokoupit k televizoru převaděč zvaný set top box. Pak mohou přijímat digitálně ČT 1, ČT 2, ČT 4 sport a zpravodajskou ČT 24. Kdo přijímá TV vysílání ze satelitu nebo prostřednictvím kabelových operátorů, toho se změna nedotkne. Přechod na digitální vysílání je nevyhnutelný, probíhá v Evropě i ve světě.

"Budeme opouštět své kmitočty, budeme vypínat, ale rozhodně nestrpíme žádný živelný proces. Vše bude konzultováno s příslušnými institucemi, občané budou informováni," slíbil na jednání rady Hanuš.

Nova a Prima oznámily začátkem týdne, že se nepřihlašují k technickému plánu přechodu na digitální vysílání, který vypracoval Český telekomunikační úřad. Jinými slovy řečeno, že dokud jim nebudou zaručeny určité podmínky - např. bonusové licence nebo se dokonce mluví o tom, že Nova chce mít vlastní multiplex, tedy digitální vysílač - budou Nova a Prima nadále vysílat analogově, protože jsou držiteli analogové licence do roku 2017 (Nova) a 2018 (Prima).