Zeman se měl se Zitou sejít ve středu v 18 hodin, kvůli přítomnosti novinářů se ale rozhodl setkání posunout až na čtvrtek.

Zita v nejbližších dnech navrhne členům organizace v Novém Veselí, která má všeho všudy 12 členů, její rozpuštění. Učiní tak na protest proti vedení ČSSD a jejího předsedy Jiřího Paroubka. "Věřím v téměř stoprocentní podporu mého návrhu," dodal Zita.

Zeman se rozhodl vystoupit ze strany ve středu, a to s okamžitou platností. Údajně se z několika nezávislých zdrojů dozvěděl, že trestní oznámení, které na něj podal novinář Jaroslav Novák v kauze Altner, inicioval předseda ČSSD Jiří Paroubek. [celá zpráva]

Ten to ale rozhodně popřel a uvedl, že jestli takové podezření Zeman zopakuje, podá na něj trestní oznámení i on. Zemana označil za zoufalého muže. [celá zpráva]

Zeman ale bude alespoň v nejbližší době ve své politické aktivitě pokračovat. Podle Zity se Zeman z přátelství k bývalé člence ČSSD Janě Volfové zřejmě zúčastní ústavního sjezdu její nové strany, který proběhne v sobotu 31. března v Jihlavě.

Ta mu také hned ve středu nabídla místo předsedy nově vznikajícího politického subjektu.