Čunek nyní říká: nebyl jsem tam. Podle informací Práva se o doklad ve Vsetíně již zajímala policie. Na inkriminovaný den však doklad údajně není vypsaný přesně. Jak Právo zjistilo, Čunek si řídil většinou sám, cestovní úhrady nenárokoval.

Podle zdroje ze vsetínské radnice měla Čunkovy výkazy sestavovat jeho sekretářka Marcela Urbanová. Ta v ČT uvedla: "V průběhu výslechu, kde byli i obhájci pana Čunka, se odsouhlasoval diář toho dne, k odsouhlasení došlo a nebyly k tomu žádné výhrady."

Čunek se naopak hájí slovy: "Výhodou je, že se našla spousta dokumentů a dokladů, takže přesně víme, co jsem ten den dělal, protože mám deník, který jsem si vedl."

Proti tvrzení, že k předání údajného úplatku Čunkovi mělo dojít dopoledne 11. února 2002, jak to prezentuje Urbanová, by mohla protiřečit informace, že Hurtova firma HB Real částku prý vybrala až v odpoledních hodinách. "Slyšel jsem to také, ale doklad jsem zatím neviděl. Dokud něco takového není ve spise, nemohu se tím zabývat. Záleží, zda ho někdo předloží," sdělil Čunkův advokát Eduard Bruna.

Dodal, že ještě také nemá informaci o tom, zda se jeho kolegyni Janě Rejžkové podařilo do doby, než oznámila ukončení Čunkova zastupování, shromáždit například nějaké fotografie, které by Čunkovu účast na dopoledním jednání ve Zlíně dokumentovaly. "Oni zatím sháněli podklady do spisu, já ho ještě nemám kompletně k dispozici," řekl Bruna.