"Domníváme se, že ty důkazy, které pan předseda Čunek předložil svým stranickým kolegům a které je přesvědčily k jeho podpoře, bychom jakožto koaliční partneři měli vidět také," řekla Jacques.

Na základě sdělených informací by pak podle SZ měla proběhnout v rámci koalice diskuze o dalším vývoji. Zelení ale na něm rezignaci šéfa lidovců požadovat nebudou. "Bude záležet na tom, jaké dokumenty pan Čunek předloží," poznamenala předsedkyně poslanců za SZ.

Termín setkání ještě nebyl stanoven. "Myslím si, že by mělo proběhnout co nejdříve," dodala Jacques.

ODS a SZ Čunka k rezignaci netlačí

Ve středu se během zasedání vlády uskutečnila neformální schůzka mezi Čunkem, předsedou Strany zelených Martinem Bursíkem a premiérem Mirkem Topolánkem (ODS).

Čunek na ní informoval šéfy koaličních stran o aktuálním vývoji. Podle jeho slov jim odpověděl na otázky týkající se celé kauzy. Konkrétně jim vysvětlil, co přesně se stalo 11. února 2002, tedy v den, kdy měl údajně přijat úplatek. Uvedl, že ten den ani ve Vsetíně nebyl.

V podávání informací bude pokračovat i nadále, v nejbližších dnech zorganizuje schůzku, na které sdělí další kroky.

Topolánek a Bursík uvedli, že lídrovi lidovců žádné doporučení nedali a ani na něj netlačili. Všichni se shodli na tom, že nejhorším nepřítelem celého případu je čas. V této souvislosti Čunek uvedl, že orgány činné v trestném řízení, které mají kauzu v rukou, se chovají liknavě a dostatečně ji rychle neřeší.

S návrhem na koaliční jednání v kauze Čunek přišel ve středu ráno na zasedání vlády právě Bursík. Předseda vlády v pondělí uvedl, že tento týden musí celá kauza dospět k nějakému zlomu. [celá zpráva]

Policie Čunka obvinila z toho, že ještě jako starosta Vsetína v roce 2002 přijal půlmiliónový úplatek od vsetínské realitní firmy. To šéf KDU-ČSL odmítá. [celá zpráva]

V úterý večer Čunka podpořilo celostátní vedení lidovců. [celá zpráva]

Čunek ukončil v úterý odpoledne spolupráci s advokátkou Janou Rejžkovou, která ho právně zastupovala. Důvodem je fakt, že právnička obhajuje také podnikatele Romana Vaškůje. Ten měl ovlivňovat bývalou Čunkovu sekretářku Marcelu Urbanovou. Ta aféru s údajným úplatkem vyvolala. [celá zpráva]