Altner ve středu vyzval ČSSD, aby zveřejnila smlouvu, kterou s ním před sedmi uzavřela, když přebíral případ zastupování strany ve sporu o Lidový dům. Altner pro straně požaduje přes 19 miliard korun jako nezaplacené závazky, které ze smlouvy plynou.

Strana mu zaplatila 18 miliónů a dalších úschovy k notáři. Platit sumu, kterou Altner požaduje, ale odmítá. Soud Altnerovi zatím nepravomocně přiřkl 18 miliónů jako odměnu. Sankce za nezaplacení se během sedmi let vyšplhaly až na 176 miliónů.

Altner ale chce miliardy, protože ve smlouvě se mluví i o tom, že bude mít podíl na tom, co Lidový dům straně vynese. I za tyto sumy naskakují sankce, téměř 8,5 miliónu denně.

Předseda strany Jiří Paroubek kritizoval svého předchůdce Miloše Zemana, že tak nevýhodnou smlouvu uzavřel a vyzval ho, aby se straně omluvil. To Zeman odmítl.

Paroubkovi se přihlásil také advokát Pavel Blanický, který stranu zastupoval ve sporu před Altnerem. Tvrdí, že na způsob, jakým spor o nemovitost vyhrát, přišel právě on a Altner ho od něj převzal.