Interiér akvária imituje dno útesových tropických moří a voda, která je do něj vháněna, je upravována pomocí speciální technologie. "Nyní žijí v akváriu tři žraloci, dva útesoví a jeden bělocípý. Spolu s nimi se v ní prohání šedesát tropických útesových ryb," uvedl ředitel zoo Zdeněk Slavotínek. Počet žraloků by se podle něj měl v budoucnu ještě zvýšit. Ti, kteří jsou nyní v akváriu, dorůstají délky zhruba 1,5 metru.

Stavba přišla na více než 6 miliónů korun

"Jezdit do tropů k moři a potápět se v něm, je finančně náročné. Proto určitě potěší, že kousek takového moře máme nyní v Olomouci. Předpokládám, že vzhledem k našim vnitrozemským podmínkám se žraloci v nové expozici stanou dalším lákadlem pro turisty," řekl náměstek olomouckého primátora Miroslav Petřík (ČSSD).

Nová investice stála přibližně 6,3 miliónu korun a olomoucký magistrát na ni zoo přispěl částkou ve výši téměř čtyři milióny korun. V souvislosti s výstavbou obřího akvária byl vybudován i samostatný koridor pro návštěvníky, který zprůchodnil pavilón šelem. Tím by nemělo docházet k nadměrné kumulaci návštěvníků.

Olomoucká zoo se již delší čas snaží přijít každý rok s nějakými novinkami, které ji činí atraktivnější. Momentálně je třetí nejnavštěvovanější v ČR. Ročně do ní zavítá přes 400 tisíc turistů. Zoo v současné době chová přibližně 260 druhů zvířat a u 46 druhů se podílí na záchranných evropských programech.