Čunek by měl podat demisi podle 52 procent dotázaných, naopak 48 respondentů mu ještě dává šanci. Shovívavější jsou příznivci stran vládní koalice, tedy ODS, Strany zelených a lidovců. Po odstoupení ministra pro místní rozvoj Čunka naopak častěji volají stoupenci opozičních ČSSD a KSČM.

Že vicepremiér nedostatečně vysvětlil původ peněz, si myslí 78 procent obyvatel. "Mediální vyjádření pana Čunka byla taková, že se dalo čekat, že se většina občanů bude domnívat, že jeho vysvětlení nejsou dostatečná a věrohodná," řekl televizi autor průzkumu Stanislav Hampl. Čunkovu nedůvěryhodnost u respondentů zvyšuje, že podle médií mění své výpovědi o původu peněz. Čunek se proti těmto tvrzením ohradil a sdělil, že půl miliónu korun vložil na svůj účet jako dlouhodobé úspory.  

Protikorupční policie podezírá Čunka z toho, že si před pěti dojednal úplatek se zástupcem vsetínské realitní firmy H&B Real.  [celá zpráva]  Důkazem má být to, že si tehdy uložil na svůj účet 497 000 korun. Realitní společnost si krátce předtím vybrala ze svého konta sumu o 2000 korun vyšší. [celá zpráva]  Jiří Čunek i firma H&B Real chtějí žalovat někdejší Čunkovu sekretářku Marcelu Urbanovou, která proti němu svědčí. [celá zpráva]  Sekretářka uvádí, že peníze Čunek dostal za prodej 51 procent podílu města ve firmě Vsetínské byty. Už dříve Čunka obvinila, že ji sexuálně obtěžoval.