Prezident při jmenování popřál novému ministrovi kultury hodně štěstí, ministerstvo kultury označil za "prokleté" kvůli častému střídání ministrů už od devadesátých let. Klaus také vyjádřil přesvědčení, že tato výměna bude v Topolánkově kabinetu poslední personální změnou.

KDU-ČSL navrhla premiérovi Jehličku ve čtvrtek večer. Volbu Jehličky označil Topolánek za šťastnou. "Myslím si, že Václav Jehlička je přesně ten člověk, jako bývalý starosta Telče, který s památkami pracoval dlouhou dobu, který se v Senátu dlouhodobě zabýval problematikou kultury a jejím financováním," uvedl.

Topolánek, Čunek a Jehlička se na dnešní schůzce na Úřadu vlády bavili o ministerstvu a jeho problémech, personální otázky ale prý neřešili. Jehlička ve čtvrtek uvedl, že místo nepřijme, pokud nebude mít právo veta při jmenování svých spolupracovníků.

Ministryně Třeštíková se rozhodla odstoupit z funkce poté, co čelila nátlaku kvůli tomu, aby na své ministerstvo dosadila exnáměstka ministra kultury Františka Formánka.

O událostech na ministerstvu kultury čtěte také:
Třeštíkovou vypudila exposlankyně ODS Dostálová
Místo Třeštíkové pošlou lidovci do vlády Jehličku
Ministryně kultury Třeštíková rezignovala
Čunek se Topolánkovi omluvil za Třeštíkovou
Ministryně kultury pohrozila rezignací