To, že o tuto funkci chce usilovat, naznačil Paroubek v nedělní Partii na Primě. Jeho největší politický protivník Mirek Topolánek v témže pořadu o pár desítek minut později potvrdil, že občanští demokraté si nebudou post předsedy Sněmovny nárokovat a jsou ochotni o případných personálních změnách jednat.

Podle Vlčka zatím k žádnému jednání o případné výměně tváří na čele Sněmovny nedošlo, a to ani na půdě soc. dem. "Jsem připraven vzdát se funkce, ale jen za předpokladu, že bude předem jisté, že ji v tajné volbě opět získá kandidát sociální demokracie, protože pokud by se tak nestalo, byla by to pro ČSSD ztráta a byla by ztížena její kontrolní role," uvedl Vlček.

Podle něj není nyní vůbec jisté, že by byl kandidát ČSSD do čela Sněmovny v tajné volbě zvolen, a to zvláště za situace, kdy "poslanci Pohanka a Melčák v ní přešli k pravicovému táboru."

Vlček se domnívá, že jednání o případné změně v čele Sněmovny se uskuteční v nejbližších dnech. "Předpokládám přitom, že bychom o ní jednali se všemi poslaneckými kluby ve Sněmovně,"dodal Vlček.