"Na tom není nic špatného. Nicméně já osobně bych si přál, kdybychom diskusi o obsazení vedoucích funkcí ve straně, nějakou intenzivní předvolební kampaň před sjezdem, vedli zhruba měsíc před ním. To pak veřejnost většinou vnímá jako pozitivní věc, že je v té straně živá diskuse," řekl Paroubek v Ostravě.

"Zatím na veřejnosti diskutuje jenom Miloš Zeman. Vím, že řada z vás je jeho přáteli, někteří dokonce osobními přáteli. Je potřeba s ním o tom mluvit," vyzval. 

Zeman v pátek Právu řekl, že by se soc. dem. předseda měl změnit. Jako o vhodném kandidátu opět mluví o Zdeňku Škromachovi, který to však odmítá.

"Považuji za zajímavý námět, aby poprvé v porevoluční historii soc. dem. byl jednou také předseda strany Moravák. Důvodem je především to, že na Moravě soc. dem. zvítězila, zatímco v Čechách neuspěla," řekl Zeman Právu.

Hlasy získal i Sobotka

Vysočinští nadále chtějí v čelných stranických funkcích Paroubka i statutárního místopředsedu Bohuslava Sobotku. Jak uvedl poslanec Zdeněk Jičínský ve Větrném Jeníkově, vysočinská konference pro něj byla určitým testem na mediální spekulace ohledně osoby budoucího předsedy.

"Tato konference ukázala, že jsme sjednoceni jak v osobě předsedy Paroubka, tak v osobě Bohuslava Sobotky, a naznačila, jak to bude vypadat na sjezdu," odhadl Jičínský.

Rovněž moravskoslezská organizace ČSSD na konferenci v Ostravě nominovala na předsedu Paroubka. Dostal 91 hlasů ze 108 delegátů.

Na postu statutárního místopředsedy by moravskoslezští soc. dem. nadále rádi viděli Sobotku a jako řadového místopředsedu svého zástupce, místopředsedu ČSSD, Petra Víchu. Oba dostali podporu od rovné stovky delegátů.