"Manželovi přeji úspěch, jak v politice, tak i osobně," řekla Topolánková.

Ženě premiéra se ale nelíbí vláda, se kterou se chce její manžel v pátek ucházet o důvěru Sněmovny. "Vláda nebude dost silná, protože bude postavena na jednom nebo více přeběhlících a každé hlasování bude vlastně hlasováním o důvěře. Lepší by bylo dospět k předčasným volbám," zdůvodnila.

Konkrétně má výhrady k ministrům, jména ale neupřesnila. Vadí jí také rozložení sil. "9 na 9 není pro ODS dobré," zdůvodnila.

Topolánková uvedla, že její manžel vypadá unavený. "Udělal některé kroky, které by neudělal, kdyby byl normální," řekla. Jako příklad citovala útok premiéra na novináře bulvárního deníku Blesk.

Topolánková v senátních volbách kandidovala jako nezávislá za stranu Politika 21. V diskuzi ale dodala, že se nehodlá více angažovat v politice. "Neuvažuji o vstoupení do Politiky 21," upřesnila.

Úřad vlády prý doporučil manželce premiéra,aby se neúčastnila vysoce oficiálních akcích. "Rozhodnu se sama. V každém případě budu pokračovat na účasti na různých charitativních akcích,"" okomentovala doporučení.