"Ten obsah byl možná velmi ostrý a možná byl velmi osobní a v tomto smyslu pokládám za svou chybu, že jsem ho takhle veřejně prezentoval," řekl ve středu Topolánek novinářům. Za obsahem svých slov si prý ale stojí.

O Bémovi v Lidových novinách řekl, že se snaží prosadit spolupráci ODS a ČSSD. Tlustého a Zahradila kritizoval v Mf Dnes. Tlustý jej prý ve funkci ministra financí zklamal a podle jeho slov na Frekvenci 1 by v nové vládě ministrem nebyl ani v případě, že by tento post neměl Miroslav Kalousek z KDU-ČSL. O Zahradilovi řekl, že nemá být nespokojený s Karlem Schwarzenbergem na postu ministra zahraničí, když on sám se bojí resort vést kvůli nejisté podpoře vlády.

To Zahradil sám přiznal. Během středy řekl, že Topolánek se asi ve stresu z jednání o vládě a hledá nepřátele tam, kde nejsou - tedy ve vlastní straně.

Topolánek přiznal, že se nechal vyprovokovat k některým necitlivým výrokům. Bémovi se už včera omluvil. Zahradil například omluvu nepožaduje. Řekl, že je lepší všechno smazat.