Topolánek v Českém rozhlasu nejdříve na otázku, zda členové ODS nemají právo mluvit do sestavení vlády, odpověděl: "Jsem o tom hluboce přesvědčen, protože kdyby o tom rozhodovali členové ODS, tak by chtěli, aby byl postižen regionální prvek, tvrdili by, že ten, kdo vyhrál volby, má větší právo dělat ministra, než ten, kdo na to má předpoklady."

Na další dotaz, zda tedy podle této logiky má Kalousek větší schopnosti dělat ministra financí než Tlustý, uvedl: "To si myslím, že je pravda, když to řeknete takto. I když se Vlastimilu Tlustému můžu omluvit, tak to pravda je, že (Kalousek) má profesionální předpoklady vyšší."

Svůj názor Topolánek zdůvodnil slovy: "Zeptejte se v Parlamentu. Já si myslím, že Miroslav Kalousek přes všechny kontroverzní věci je jeden z největších profesionálů v oblasti rozpočtové a je to člověk, který ten resort nepochybně zvládne."

V ODS se již léta traduje, že mezi Topolánkem a Tlustým panují napjaté vztahy. Oba politici se zejména před červnovými volbami do Sněmovny snažili veřejnost přesvědčit, že žádné spory neexistují, a například společně vystupovali na mítincích. Tlustý jako stínový ministr financí byl přitom spojován s hlavním předvolebním tahákem ODS v podobě rovné daně.

Topolánek včera také zopakoval, že ti občanští demokraté, kterým se nelíbí ústupky lidovcům a zeleným, chtějí ve skutečnosti vládu s předsedou soc. dem. Jiřím Paroubkem. "Jistá skupina lidí má představu o volbách v roce 2008 - kdy by se změnily kandidátní listiny - a mají ambici vládnout. Je to část hejtmanů a část neuspokojené pražské ODS," uvedl Topolánek.