Dogajev, který je ruským občanem, byl na palubě s osmičlennou rodinou, z toho byly tři děti. "Požadoval změnu letu do Afriky," řekl bez upřesnění konkértní země policejní prezident Vladislav Husák.

Pasažér měl na palubě Airbusu A320  vyvolat rvačku, v níž ho ostatní cestující přemohli. Lehce zraněného Dagajeva nyní vyšetřuje speciální tým. Muž údajně hrozil výbušninou. [celá zpráva]

Podle policejního prezidenta Vladislava Husáka nelze říci, zda bude muž obviněn, protože incident se stal na palubě ruského letadla, tedy v ruském prostoru. Věc nyní právně řeší státní zastupitelství. Husák řekl, že je v kontaktu s nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou.

Mluvčí letiště Eva Krejčí uvedla, že všichni cestující jsou v pořádku, mají k dispozici pomoc psychologa, občerstvení i tiskoviny ke čtení.

"Provoz letiště na obou terminálech je organizován tak, aby se mimořádná událost v žádném směru neprojevila na bezpečnosti či pohodlí cestujících ostatních letů," uvedla Krejčí. Podle mluvčí Ruského svazu turistického průmyslu Iriny Tjurinové letěli v letadle z Moskvy do Ženevy především ruští turisté a lyžaři, kteří hodlali strávit novoroční svátky ve švýcarských Alpách.

Evakuace cestujících na pražském ruzyňském letišti. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do plné velikosti. Foto: ČTK/ Michal Doležal