Během večera by v ČR mohlo napadnout až pět centimetrů sněhu.

"Na frontálním systému očekáváme odpoledne a večer v Čechách sněžení, v nižších polohách ojediněle i srážky smíšené a mrznoucí," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Právě kvůli smíšeným srážkám a nížkým teplotám u země, bude ledovka vznikat.

Meteorologické pojmy
Ledovka souvislá, zpravidla homogenní průhledná ledová usazenina s hladkým povrchem. Tvoří se zmrznutím přechlazených kapiček mrholení, dešťových kapek na předmětech, jejichž teplota je mírně pod 0 stupňů Celsia.
Námraza v silniční dopravě se pojem námraza používá pro všechny formy ledových usazenin na vozovkách včetně náledí a zmrazků. Může se vyskytovat na el. sloupech, stromech atd. V letecké dopravě se používá několik druhů námrazy, a to podle rychlosti a teploty, při níž vzniká.
Zmrazky termín používaný pro formu náledí, které vzniká opětovným zmrznutím zcela či částečně roztátého sněhu.
Náledí ledová vrstva pokrývající zemi, na rozdíl od ledovky zde na zemi mrznou nepřechlazené dešťové kapky či kapky mrholení. Vzniká, je-li teplota povrchu pod 0 stupňů Celsia.
Zdroj: Česká zemědělská univerzita v Praze

Namrzlé silnice mnohde potrápily řidiče už ve čtvrtek ráno. Silničáři je museli solit. Na většině území je mlha a nízká oblačnost, a místy tak vozovky namrzaly a klouzaly. Kvůli náledí se stala vážná nehoda na Královéhradecku. Kamión tu narazil do rodinného domu. [celá zpráva]