TV Nova, která má text k dispozici, uvedla, že jí ho poskytl Marek Semerád, člen Ústředního výkonného výboru ČSSD a mj. starosta Cerhenic na Kolínsku. Špičky ČSSD v úterý ve Sněmovně o textu nevěděly, šéf ČSSD Jiří Paroubek řekl, že ho ani nemá potřebu komentovat.

Právu pak posléze sdělil, že Zemanův dopis nemá. "je to zajímavá praxe, když dopis určený vedení ČSSD dostane dříve než adresát soukromá televize. Miloš Zeman měl vždy smysl pro humor a originální řešení." Podle infomací Práva dopis vezl kurýr z Vysočiny do Prahy včera.

Zeman v textu také reagoval na zprávu Práva, podle níž se vedení ČSSD od slovenských přátel dozvědělo, že by se mohl chystat stranický převrat, jehož cílem by byl Zemanův návrat z Vysočiny buď do premiérského křesla, nebo na post předsedy strany po březnovém sjezdu.

"Protože puč nepřipravuji a do politiky se vrátit nehodlám, nevidím důvod, proč bych se měl zúčastnit vašeho jednání," napsal Zeman, jehož původně zpráva o puči, prý pobavila.

Zemanovi vadí, že je jeho jméno v ČSSD zneužíváno. "Proto vás prosím, abyste mne prostřednictvím novinářských fám nevtahovali do svých vnitrostranických válek," uvedl. Sobotní ústřední výbor by měl projednat možnost účasti ČSSD ve vládě s ODS a KDU-ČSL. Zeman před volbami ve společném textu s Paroubkem pro Právo kritizoval velkou koalici jako zradu voličů obou stran a vládu ODS s ČSSD a lidovci označil za skrytou velkou koalici.