Podle Kasala Juránek rozšiřuje nepravdivou zprávu a křivě Kasala obvinil. Juránek řekl, že se tuto informaci dozvěděl z více zdrojů asi před dvěma měsíci. V té době měl osobní problémy, a tak přikládal této zprávě větší důraz. Svěřil se nejbližším, a informace se tak bez jeho přičinění šířila dál. Nyní si myslí, že ji špatně vyhodnotil a nevěří jí. Juránek se Kasalovi i Šustrovi omluvil.

Kasal po něm v sobotu ráno na sjezdu požadoval omluvu. "Vyzývam pana Juránka, aby nekandidoval na místopředsedu strany. Nemůže podle mě být ve vedení strany někdo, kdo mě a pana Kasala obvinil z přípravy likvidace," řekl na sjezdu Šustr.

Delegáti přesto Juránka jako místopředsedu zvolili, jak si přál nový předseda strany Jiří Čunek. [celá zpráva]

Zasedání celostátního výboru strany, které se věnovalo právě návrhu na stažení kandidatury jihomoravského hejtmana Stanislava Juránka na místopředsedu strany, zdrželo začátek sjezdu o tři čtvrtě hodiny.

Lidovci zvolili Čunkovi do vedení Línka i Parkanovou

Po zvolení Jiřího Čunka předsedou strany [celá zpráva] vybírají delegáti sjezdu také místopředsedy. Prvním místopředsedou KDU-ČSL zvolili náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka, kterého si přál do vedení strany Čunek přál. Línek získal 194 hlasy z 308 hlasů přítomných delegátů.

Další zvolenou místopředsedkyní se stala neúspěšná kandidátka na předsedkyni strany Vlasta Parkanová, kterou lidovci zvolili v prvním kole. Dalšími místopředsedy budou kromě Parkanové a Juránka David Macek a Marián Hošek. 

Na místopředsedy strany kandidoval i neúspěšný kandidát na předsedu strany Jiří Karas, ale také například Marián Hošek či Jiří Carbol. [celá zpráva]