V Ostravě-Mošnově platil rekord 11,6 stupňů z roku 1979. K překročení rekordu jsou blízko i v Brně-Tuřanech, kde bylo ve 13 hodin naměřeno 11,3 stupňů. Současný rekord z roku 1979 má hodnotu 11,4 stupňů. Konečnou hodnotu maximálních teplot se dozvíme až večer.

Během pátečního večera bude přibývat oblačnosti a to od západu Čech. Teploty se vyhoupnou na osm až dvanáct stupňů, na horách kolem sedmi stupňů. Na Moravě a ve Slezsku bude foukat čerstvý vítr, který na horách dosáhne rychlosti až 50 km za hodinu.

V sobotu se obloha od západu postupně zatáhne a bude pršet. Na hřebenech hor se lyžaři dočkají sněhu. V Čechách se rtuť teploměru vyšplhá nejvýše na 4 až 8 stupňů, na Moravě a ve Slezsku bude o poznání tepleji (8 až 12 stupňů), na horách kolem pěti stupňů. Na Moravě a ve Slezsku bude vát čerstvý vítr s nárazy kolem 50 km za hodinu, ten ale později zeslábne.

V neděli bude polojasno až oblačno místy s deštěm, nejvyšší denní teplota se bude pohybovat kolem čtyř stupňů. V noci na pondělí teploty moc neklesnou, nejnižší teplota bude kolem tří stupňů. Počátkem příštího týdne by se mělo obnovit teplé jihozápadní proudění, které opět přinese inverzní charakter počasí.