"Nerad bych se vyjadřoval k něčemu, co vlastně ještě není autentickou, Milošem Melčákem potvrzenou zprávou," řekl Právu ve čtvrtek v 18 hodin místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, který je rovněž poslancem za Zlínský kraj. "Telefonoval jsem mu na mobil, ale není dostupný. Naposled jsem s ním mluvil ve středu, kde jsme rozebírali možnosti získání dotací pro Zlínský kraj. O tom, že by měl záměr vystoupit z poslaneckého klubu, nepadlo ani slovo. Předpokládám, že ho v pátek potkáme na mimořádném jednání sněmovny, kdy se má jednat o Zákoníku práce," uvedl Škromach.

"Jednání Sněmovny je svoláno na devět hodin, možná už hodinu předem by se mělo sejít grémium poslaneckého klubu, kam by měl Miloš Melčák rovněž dorazit," doplnil ve čtvrtek v 18 hodin místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Josef Smýkal.

Melčák zatím odchod neoznámil, podle kolegy se k tomu chystá

"S kolegou poslancem Melčákem jsem mluvil asi před dvěma hodinami. Ptal jsem se ho, zda již oficiálně podal oznámení o vystoupení z klubu, řekl mi že ne, že se k tomu chystá," řekl Právu po 14. hodině poslanec, stranický kolega ze Zlínského kraje Antonín Seďa.

"S Milošem Melčákem se mi dnes ještě nepodařilo spojit, takže o jeho současných krocích nevím," uvedl předseda krajského výkonného výboru ČSSD Zlínského kraje Petr Navrátil.

"Naposled jsem s ním hovořil v sobotu na naší okresní konferenci. Tam jsme přijali na jeho návrh usnesení, v němž se odmítají předčasné volby a podmiňovací věta o tom, že jestli se nepodaří dojednat slušné dohody o podobě vlády, má ČSSD odejít do opozice," řekl Navrátil. "Miloš Melčák seděl vedle mě, bavili jsme se o spoustě věcí. Působil jako vždy zcela klidně a vyrovnaně, hovořil velmi uvážlivě. O poslaneckém klubu, či záměru ho opustit, nepadlo jediné slovo, vůbec na to nepřišla řeč," dodal Navrátil.