Podle brněnského primátora Romana Onderky (ČSSD) by stížnost měla ukázat, že 93 hlasů v jednom okrsku nemohlo žádným způsobem ovlivnit výsledek voleb ve městě. Onderka se také domnívá, že stížností v příštích týdnech přibude.

"Soud neměl zkoumat jen formální pochybení, ale především to, zda bylo možné, aby byly touto chybou ovlivněny výsledky voleb," uvedl předseda brněnských sociálních demokratů Jeroným Tejc, který Pospíšila zastupuje jako advokát. Soud podle něj také chyboval, když k rozhodování jako účastníky řízení nepřizval nově zvolené zastupitele. Stížnost navrhuje záležitost přednostně projednat a zcela zrušit rozhodnutí soudu.

Vyřízení stížnosti by ale mohlo trvat déle, než si ČSSD přeje. "Lhůta pro projednání stížnosti není stanovena," řekl mluvčí soudu Michal Spáčil.

Rozhodnutí ústavní schůze zasupitelstva, která byl svolaná bývalým primátorem Richardem Svobodou (ODS), krajský soud zrušil právě pro neregurélnost hlasování v Královém Poli. Tam totiž komise rozdala voličům neorazítkované obálky.

Opakované volby byly vyhlášeny ministrem vnitra Ivane Langerem na 16. prosince, celkové složení zastupitelského sboru a dělbu mandátů ale nemůže okrsek ovlivnit.

Podle doporučujícího stanoviska ministerstva vnitra by se měl do vedení města vrátit Svoboda. Nová rada ve složení ČSSD, KDU-ČSL, Strana zelených a Brno 2006 se však rozhodla ve funkcích setrvat. Radní se domnívají , že jejich zvolení bylo v souladu se zákonem.