Rath řekl, že s verdiktem soudu nesouhlasí a že se proti němu odvolá. Je nadále přesvědčen, že Cabrnochova soukromá firma získávala v souvislosti s projektem internetových zdravotních knížek pacienta (IZIP) peníze Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Podle bývalého ministra na spojení některých politiků ODS s pojišťovnou ukazuje mimo jiné i vyhlášení nucené správy nad VZP loni v listopadu a následným odvoláním její ředitelky Jiřiny Musílkové.

"Soud rozhodl, že výroky Davida Ratha byly nepravdivé," uvedl Cabrnoch.

"Přijde mi to absurdní rozhodnutí, protože v řízení se jasně prokázalo, že poslanec Cabrnoch IZIP zakládal, celou dobu ho propagoval a propaguje ho dodnes, stejně jako europoslanec Miloslav Ouzký (ODS), který firmu dál vlastní," řekl Rath. Soud podle něj uznal Cabrnochův střet zájmů. Ten jako poslanec byl členem správní rady VZP a figuroval i v IZIP. "Udělal to chytře, na rozdíl od Ouzkého z IZIP vystoupil, ale propagoval ho nadále," podotkl Rath.

Dokázat, že ze společnosti IZIP šly peníze na soukromý účet Cabrnocha, se ale Rathovi nepodařilo. "To já těžko mohu prokázat, k soukromému kontu Cabrnocha a IZIP nemám přístup," uvedl. Jedině kontrolou pohybů na obou kontech by se podle něj dalo jeho přesvědčení potvrdit. "Doufám, že se ODS nepodaří vyšetřování této kauzy zamést pod koberec," dodal.