"Byla to společenská schůzka," řekl Právu Juránek s tím, že o ni požádal Paroubek, aby se s Čunkem vzájemně poznali.

Podle hejtmana nebylo obsahem setkání žádné vyjednávání o vládě, protože k tomu ani jeden nemá mandát. Paroubek s Čunkem si měli pouze vyjasnit  názory na různá témata.

Úřadující předseda lidovců Jan Kasal v úterý řekl, že se mu Čunkovo setkání s Paroubkem nelíbí. Podle Kasala to nebyla jen společenská schůzka, bavili se totiž o politice. Ve čtvrtek kvůli tomu mimořádně zasedalo předsednictvo KDU-ČSL. V přijatém usnesení se konstatuje, že "jakákoliv paralelní vyjednávání poškozují KDU-ČSL a oslabují její vyjednávací pozici".

O post předsedy strany se zřejmě utkají Čunek a Parkanová

Čunek v pondělí oznámil, že se chce na prosincovém sjezdu strany ucházet o post předsedy. Počká ale, jestli čtvrteční krajská konference ve Zlíně jeho kandidaturu schválí. Jediným jeho soupeřem by mohla být předsedkyně poslaneckého klubu KDU-ČSL Vlasta Parkanová, která se chystá ohlásit svou kandidaturu příští týden po jednání lidovců v krajích.

Čunek byl dosud znám spíše jako regionální než celostátní politik. Do povědomí veřejnost vstoupil zhruba před třemi týdny svým rozhodnutím vystěhovat neplatící romské rodiny ze Vsetína.

Za tento krok byl kritizován nejen humanitárními organizacemi, ale také svými spolustraníky. Kriticky se k němu postavil i úřadující šéf strany Jan Kasal, podle kterého je vybrané řešení mimo program KDU-ČSL a odpovědnost za něj nese Čunek, a ne strana. Jiní lidovečtí představitelé, mezi nimi právě jihomoravský hejtman Juránek, ale Čunkovi vyjádřili podporu.