Hlavní obsah

Při lovení žen na sex muži téměř nehledí na obličej

16. 9. 2010, 9:00 – Austin

Pokud si muži touží užít nezávazný sex s neznámou ženou, pak bystří svůj zrak především na partie od krku dolů. Podle nové texaské studie by tak ženy, které mají zájem o stejně nezávaznou formu seznámení, měly dbát především o zvýraznění ženských křivek. Ty totiž přitahují pozornost více než dokonalý obličej.

Foto: Profimedia.cz

Muži volí dokonalou postavu v případě, že hledají partnerku pro nezávazný sex, ale naopak dávají přednost atraktivnímu obličeji, když hledají budoucí manželku.

Článek

Na druhou stranu v případě hledání životní partnerky muži kladou větší důraz na atraktivitu obličeje než na dokonalost postavy. Atraktivita obličeje i dokonalost ženské postavy – přesný poměr proporcí prsou, pasu a boků – jsou přitom symboly ženské plodnosti.

Experimentální pokusy pak poskytly důkazy o tom, že muži volí dokonalou postavu a dávají jí přednost v případě, že hledají partnerku pro nezávazný sex, naopak atraktivní obličej upřednostňují před dokonalou postavou tehdy, když hledají budoucí partnerku či manželku.

Pro ženy je rozhodující atraktivita obličeje

Podle expertů z University of Texas v Austinu nelze nic podobného pozorovat u žen. Ty nevykazují žádné rozdíly ve výběru podle toho, jestli mají zájem o sex či vztah. V obou případech nad dokonalostí těla vítězí výrazně atraktivita obličeje. Muži s velmi hezkou tváří mají navrch nad tělesně dokonalými atlety, kteří nejsou v obličeji atraktivní.

Několik jiných studií ale prokázalo, že i u žen se preference mění. Ale pouze pod vlivem menstruačního cyklu. V době ovulace na vrcholu plodnosti dávají přednost mužům výrazně maskulinním, zatímco v méně plodných dnech volí muže spíše femininní.

Reklama

Související témata:

Související články

Jak se vyhnout trapasům na první schůzce

4. 4. 2010, 8:30

Čeká Vás první rande s osobou, na které vám velmi záleží a nechcete to hned na první schůzce pokazit? Pak právě pro vás jsme připravili tipy, jak předejít...

Sedm tipů jak sbalit muže bez trapasu

2. 9. 2010, 9:00

Slečna či zralá žena zatouží po mužském objektu tak silně, že ho prostě musí mít. Jak to udělat, aby si jí přinejmenším všiml, pozval na rande, ale aby se...

Jak vybrat toho správného partnera

6. 9. 2010, 14:08

Zamilovanost ve vztahu je sice krásná věc, ale nevydrží věčně, tak jako tak jednou budete muset čelit (někdy drsné) realitě. Psycholog Gian Gonzaga proto radí,...

Výběr článků