Hlavní obsah

Nová alba: Alicia Keys, Olympic, Switchfoot, IMT Smile i Druhá tráva

9. 11. 2022, 7:00

V posledních dnech se velmi „pochlapili“ i čeští a slovenští hudebníci. Zatímco dosud mnoho předvánočních nahrávek nevydávali, teď je jich v počtu vybraných pro tuto rubriku více. Výběr je také ve znamení blížících se Vánoc. Připomínají je kolekce Alicie Keys či amerických Switchfoot.

Foto: Novinky

Nová alba

Článek

Alicia Keys: Santa Baby

Santa Baby je deváté studiové album americké zpěvačky a skladatelky Alicie Keys. Je to nicméně její první vánoční kolekce. Jsou na ní čtyři původní písně a sedm coververzí vánočních standardů.

Foto: Alicia Keys Records

Obal alba

Drake And 21 Savage: Her Loss

Her Loss je společné studiové album kanadského rappera Drakea a amerického rapera 21 Savage. Je na něm sice jen jeden zpívající host, kterým je Travis Scott, nicméně za jeho přípravou stojí mnoho producentů.

Foto: Epic

Obal alba

Olympic: Okno mé lásky

Dvojalbum nejslavnějších písniček skupiny Olympic vyšlo u příležitosti premiéry muzikálu Okno mé lásky, která se odehrála v pražském Divadle Broadway minulý čtvrtek. Všechny skladby jsou v provedení Olympiku, jen závěrečné Šrámy lásky zpívá Jan Toužimský.

Foto: Supraphon

Obal alba

Switchfoot: This Is Our Christmas Album

Pozoruhodná deska kalifornské rockové kapely Switchfoot představuje nejenom velmi osobitě předělané klasické vánoční písně, ale především skladby původní. Kapela si napsala sváteční kompozice sama a vůbec při tom nehodila za hlavu fakt, že je rocková parta.

Foto: Fantasy

Obal alba

IMT Smile: Život člověka v roku 2022

Slovenská kapela IMT Smile oslavuje letos třicáté narozeniny. Vydala již box třiceti svých hitů a nyní přidává album, na němž jsou koncertní verze několika jejích skladeb plus dvě novinky. Kolekce je kapelním ohlédnutím za letošním rokem.

Foto: Universal Music

Obal alba

Robert Křesťan & Druhá tráva: Díl druhý

Album Díl druhý následuje kolekci Díl první, na níž jsou především coververze skladeb, které Roberta Křesťana a potažmo celou kapelu ovlivnily. Díl druhý je postavený na skladbách autorských. Producentem obou desek je Brit Eddie Stevens.

Foto: BrainZone

Obal alba

Cain Da Breth: An Dá Shealladh

Staroirsky pojmenovaná pražská skupina Cain Da Breth je na světě od roku 2003. Svou hudbu označuje jako akustický doom metal. Na kontě má nyní nové album, které přináší devět kompozic.

Foto: Cemetery Records

Obal alba

Imran Musa Zangi & Filip Zangi: Dárek

Režisér a hudebník Filip Zangi se rozhodl darovat svému otci, perkusionistovi Imranu Musovi Zangimu, k jeho kulatým narozeninám jako dárek realizaci sólového alba. Devět písní na něm vznikalo pouhý týden. Autorem většiny skladeb je Matěj Belko spolu s Filipem Zangim. Všechny vznikaly přímo ve studiu. Album bylo pokřtěno 2. listopadu v pražském JazzDocku.

Foto: archiv tvůrců

Obal alba

MZH: Klystýr pro paní baronku

Po dvanácti letech přichází pražská punkrocková kapela MZH s novým albem. Je na něm tucet nových písniček mapujících, podle slov členů kapely, životy mrzkých muzikusů potácejících se ode zdi ke zdi.

Foto: archiv kapely

Obal alba

Reklama

Související témata:

Související články

Richard Müller: V hudbě jdu, kam chci

8. 11. 2022, 11:40

Světlo, láska, krása, samota, život. Slovenský zpěvák Richard Müller na svém novém albu s poetickým názvem Čierna labuť biela vrana popisuje své okouzlení...

Výběr článků