Hlavní obsah

Policista na motorce projel přejezd na červenou, mladík ho natočil

23. 7. 2019, 9:57 – Litoměřice

Červená světla na železničním přejezdu ani sklápějící se závory nezabránily policistovi na motorce, aby přejel přes trať na Litoměřicku. Natočil ho přitom fanoušek železnice a policistovi nyní hrozí pokuta za přestupek nebo dokonce výpověď.

Policista projel přejezd na červenouVideo: Prima FTV

 
Článek

Videozáznam s nebezpečným manévrem zveřejnila televize Prima. Na záznamu z poloviny července lze vidět, jak jeden policista před blikajícím přejezdem zastaví, druhý ho ale honem přejede, než se sklopí závory.

„Aby se takhle zachoval příslušník policie a ještě když mě jasně viděl, že u toho přejezdu s kamerou stojím a málem dotyčného ještě smetla ta protější závora, to mi nejde na rozum," řekl televizi Nova muž, který po České republice natáčí železniční přejezdy a náhodou zaznamenal i tento manévr.

Podle mluvčí policie Šárky Poláčkové se nadřízení policisty přestupkem zabývají a zahájili s ním správní řízení. „Jedná se o podezření ze závažného porušení dopravních předpisů. Pokud bude podezření z dopravního přestupku potvrzeno, hrozí policistovi výrazný kázeňský postih odpovídající závažnosti dopravního přestupku,” řekla Novinkám Poláčová.

Podle zákona může být za tento přestupek uložena pokuta až pět tisíc korun, zákaz řízení a sedm bodů.

Policista neměl zapnuté majáky. Ale ani v případě, že by zapnuté byly, přejezd by přejet nemohl. Podle silničního zákona platí i pro vozidla s modrým majákem zákaz vjíždění na přejezd svítí-li červená světla. Dodržovat nemusejí akorát nejvyšší povolenou rychlost při přejezdu přes přejezd.

Reklama

Související články

Výběr článků