Hlavní obsah

Přes půl miliónů Britů chce po brexitu utéct za prací do EU

13. 7. 2016, 12:11

Statisíce Britů chtějí po brexitu opustit svou zemi a pracovat v Evropské unii. Ve středu to napsal německý deník die Welt s odvoláním na průzkum společnosti StepStone, která se specializuje na zprostředkování pracovních nabídek. Lidé, kteří plánují odchod z Británie, by podle průzkumu nejčastěji chtěli pracovat v Německu.

Foto: Toby Melville, Reuters

Článek

Podle průzkumu je už nyní 600 tisíc Britů rozhodnuto, že ve své kariéře budou pokračovat v některé ze zemí EU poté, co Británie blok opustí.

Mezi hlavní důvody jejich rozhodnutí patří očekávaná recese britské ekonomiky a oslabení libry po brexitu i nejistota ohledně toho, jak budou vypadat vztahy Londýna s Unií.

Britové jsou podle průzkumu také přesvědčeni o tom, že brexit nepomůže jejich kariéře. Negativní dopady očekává 40 procent dotázaných, podle 42 procent nedojde k žádné změně. Jen 16 procent Britů si myslí, že jim odchod z unie profesně pomůže.

Mladé láká i Irsko či Kanada

Mezi lidmi, kteří se chtějí za prací přesunout z Británie do některé z unijních zemí, je nejoblíbenější destinací Německo. Tuto zemi jako vhodné místo pro budoucí zaměstnání označuje 44 procent dotázaných. Podle společnosti StepStone by příchod Britů mohl zmírnit nedostatek vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, se kterým se potýká německá ekonomika, jež nyní prochází vrcholnou fází konjunktury.

Související téma:

Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Server Politico Europe krátce po referendu o brexitu napsal, že se zdvojnásobil počet mladých Britů, kteří hledají práci v zahraničí. Nejvyšší zájem prý mají o Irsko, Německo a Kanadu. [celá zpráva]

Reklama

Související články

Libra klesla k dolaru na nové minimum

6. 7. 2016, 8:33

Britská libra ve středu na devizových trzích pokračuje v propadu, vůči dolaru prolomila hranici 1,3 USD a sestoupila až na 1,2798 USD, tedy nové minimum za...

Britská vláda odmítla nové referendum

9. 7. 2016, 14:44

Britská vláda odmítla internetovou petici, ve které 4,1 miliónu lidí požaduje vypsání nového referenda o setrvání země v Evropské unii. V sobotu o tom...

Výběr článků