Hlavní obsah

Brněnský byt se pyšní rozměrnými okny a nezvykle prostornou terasou

8. 1. 2021, 8:50

Součástí developerského projektu osmipodlažního bytového domu v Brně je jeden zajímavý byt. Je atraktivní zejména díky množství velkých oken a prostorné terase, obíhající kolem všech obytných místností.

Foto: Archiv studia a časopis Bydlení mezi panely

Základem interiéru je podlaha v dekoru přírodního dubu a bílé hladké dveře.

Článek

Velkorysé prosklené plochy krásně osvětlují interiér, který je orientován na severovýchod. Vzhledem k tomu, že klienti vstoupili do projektu v již pokročilé fázi, koupelny a WC již nemohly být součástí návrhu. Byly však zvoleny materiály, které lze dobře kombinovat, a tak je možné s nimi při návrhu hezky pracovat.

„Základem interiéru je podlaha v dekoru přírodního dubu a bílé hladké dveře. Aby mohlo dřevo náležitě vyniknout, doplnila jsem ho měkkými přírodními odstíny. Výrazným prvkem v předsíni a kuchyni jsou obklady v imitaci mramoru,” informuje designérka Andrea Kiliánová ze studia Muuza.

V předsíni došlo také k jediné změně prvku od developera – klasické dveře nahradili architekti posuvnými z čirého skla, aby přivedly do místnosti více světla a praktičtěji vyřešily napojení obou místností.

Majitelé pracují částečně z domova, proto měli požadavek na více pracovních zákoutí v rámci celého bytu. Tichá pracovna se nachází v ložnici, pracovní koutky lze vytvořit v obývacím pokoji vedle sedací soupravy a také v kuchyni na barovém sezení. Všechna pracovní místa nabízejí výhledy z nejvyššího patra do okolí.

Nový byt vyniká monumentálním černým portálem

Bydlení

„V celém bytě je kladen důraz také na osvětlení – kombinujeme zde různé typy kruhových svítidel – zejména přisazených, s různými průměry. Doplňkové osvětlení je závěsné a dekorativní, náladu dodává osvětlení 3D panelu v ložnici a nepřímé osvětlení v sádrokartonovém podhledu v obývacím pokoji,” vysvětluje designérka.

Nábytek je jednoduchý a funkční. Jemný detail, který propojuje všechny místnosti, je hliníkový profil v kávovém odstínu, který subtilně rámuje sezení v předsíni, zrcadla v ložnici a opticky odděluje čtecí koutek v obývacím pokoji.

Pomyslnou třešinku na dortu tvoří decentní strukturální tapety, které celý byt zútulňují.

Slovo designérky

„Za základ práce považuji jednotící myšlenku, v ní jsou obsažena klientova přání, potřeby, očekávání i estetické a funkční nároky na daný prostor. V takovém případě je možné vytvořit promyšlený koncept, který pozitivně ovlivňuje celkovou atmosféru,“ vysvětluje designérka.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků