Hlavní obsah
Zámek Nebílovy Foto: Profimedia.cz

Turisty, kteří si z výletů rádi odnášejí silný zážitek, možná přivábí festival 6 týdnů baroka. Ten o prodloužených víkendech zavede návštěvníky Plzeňského kraje do více než dvaceti barokních památek, kde je bude čekat nejenom prohlídka.

Zámek Nebílovy Foto: Profimedia.cz
Plzeňský kraj zve na šestitýdenní putování za barokem

Elegantní kulturu baroka připomene od čtvrtka 3. července do neděle 24. srpna festival, jehož stopa povede účastníky mezi barokními skvosty Plzeňského kraje. Na zámcích, v klášterech a kostelech proběhnou hudební koncerty i divadelní představení. Účastníci festivalu také nahlédnou do barokní kuchyně a pod ruce šikovným řemeslníkům.

Událost připomene v průběhu šesti prodloužených víkendů od čtvrtka do neděle životní příběhy světců i významných rodáků Plzeňského kraje. Kromě působivých kulturních zážitků nabídne také atraktivní výletní trasy a místa.

Festival, který bude v příštím roce ještě o tři týdny delší, letos odstartuje svůj program ve čtvrtek na zámku Nebílovy. Návštěvníci tam baroko pomyslně ochutnají, očichají i uslyší. Páteční a víkendový program pak zve na šermířská, taneční, hudební a další vystoupení do Nepomuku, Spáleného Poříčí a do Vrčeně. Kompletní festivalový program na následující týdny si prohlédněte zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků