Schránku, která je pomyslným pokladem ve hře odhalující život Jana Palacha, hledají nadšenci do geocachingu podle souřadnic navigačního systému GPS, které zadají nejčastěji do svého mobilního telefonu nebo tabletu. Od neděle jsou tyto údaje k dispozici na stránkách projektu, které naleznete zde. Stejně tak je od konce týdne schránka neboli keška, schována na svém místě.

Konkrétní souřadnice lze zjistit zodpovězením několika otázek souvisejících s pražskou Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy, Václavským náměstím a také s popáleninovým centrem v Legerově ulici. Právě tato místa jsou totiž spojená s posledními měsíci a dny Palachova života.

Jsou skoro všude

Po světě je v současnosti rozmístěno více než 1,5 miliónu kešek. Systém, kdy k ukryté schránce vedou indicie spojené s poznáváním památných míst, využívá ke své propagaci a nalákání návštěvníků řada turistických lokalit.

Kešky se v ČR můžete vydat hledat třeba na Vysočinu na zámek Vilémov nebo na židovský hřbitov v Habrech, také do Pardubického kraje za místními rodáky, k rybníku Schoř do Středočeského kraje nebo na tisíce dalších míst.