Začátkem tohoto týdne oznámila Správa Národního parku Šumava dokončení úseku cyklistické trasy Skelná–Vysoké Lávky. V roce 2014 se šumavská cyklomagistrála prodlouží také o cestu mezi Novou Hůrkou a Skelnou.

„Nově vybudovaný úsek se u odbočení na Vysoké Lávky napojí na dva již hotové, končící v Mechově u Srní. Šumavská cyklomagistrála se postupně stane nejdelší a ucelenou cyklostezkou na Šumavě," řekl Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

Bezpečí pro turisty

První částí cyklomagistrály byla už v roce 2006 trasa Gerlova Huť–Nová Hůrka na Železnorudsku. Poslední, zhruba 5,3 kilometru dlouhý úsek, táhnoucí se od Nové Hůrky ke Skelné se aktuálně projektuje. Cyklostezka, která by se nakonec měla prodloužit až na 43 kilometrů, by v budoucnu mohla dosáhnout až na Modravu.

Část nového úseku šumavské cyklostezky.

Část nového úseku šumavské cyklostezky

FOTO: Archiv NP Šumava

Ředitel Správy NP a CHKO Šumava Jiří Mánek uvedl, že se budováním cyklomagistrály snaží chránit návštěvníky zdejší krajiny.

„Díky cyklostezkám se stává pohyb kolařů na území národního parku neporovnatelně bezpečnější a ohleduplnější vůči pěším turistům i zdejší vzácné přírodě.“ V průběhu zimního období se po cyklotrase budou moci pohybovat běžkaři.