Snad každý malý kluk se někdy toužil stát pirátem. Alespoň na chvíli si děti mohou na neohrožené mořské vlky zahrát při řádění na velké dřevěné lodi v němčickém areálu Vigvam. Fantazie ani fyzická zdatnost se tady rozhodně neztratí, naopak.

Na velké pirátské lodi řádí nejen chlapečci.

Na velké pirátské lodi řádí nejen chlapečci.

FOTO: Archiv areálu Vigvam

Děti, které na prolézačky moc nejsou, by mohla zaujmout zdejší minizoo. V té si lze prohlédnout běžná zvířata, jako jsou koně, poníci a kozy, ale třeba i exotické želvy. Malý rybníček před vigvamem je navíc plný pstruhů.

Zajímavost: Unikátní český vigvam měří do výšky téměř 23 metrů a plocha, na níž se rozkládá, zabírá 346 čtverečních metrů. Uvnitř stavby funguje restaurace.

Motivací k výletu může být už jen samotné putování do Vigvamu. Jak se říká, i cesta je někdy cíl. Od začátku května až do konce prázdnin se o víkendech a svátcích mohou turisté projet z nádraží Kolín-Sendražice do stanice Mlýnek. Trasa trvá pouhých 15 minut, takže není náročná ani při cestování s nejmenšími dětmi. Ostatně vagóny jsou připravené i na převoz kočárků či jízdních kol. Ve stanici Mlýnek pak lze přestoupit na speciální vláček Vigvam. Ten své pasažéry zaveze přímo do areálu.

Areál Vigvam láká rodiče na posezení v tematické restautaci, děti na prolézačky a zvířátka.

Areál Vigvam láká rodiče na posezení v tematické restauraci, děti na prolézačky a zvířátka.

FOTO: Archiv areálu Vigvam

Komu by nestačila příroda propojená s areálem, může vyrazit poznávat okolí. Pěším turistům se nabízí lenošení na louce nebo sbírání borůvek v lese. Terén je ovšem vhodný i pro cyklistické trasy. V sedle bicyklu se mohou výletníci projet třeba na asi 15 kilometrů vzdálené cyklo a in-line stezce. Ta vede po trase Libice nad Cidlinou — Poděbrady — Nymburk.