Z temných uliček a zákoutí budou vystupovat další a další strašidla, která budou postupně rozšiřovat děsivý průvod. Na Karlově mostě se přidají vodníci, aby doprovodili skupinu k Jánskému vršku, kde slavnostně otevřou brány Al-iksíru - nejmenšího divadla v Praze.

„Průvod potrvá dvě hodiny, a kolik nás půjde lze jen těžko určit. Vždyť strašidel jsou v Praze stovky a my nevíme, kolik se jich odváží vystoupit ze stínů ještě před hodinou duchů,“ dodává spolupořadatel Filip Jan Zvolský s tím, že uplynulých letech bylo strašidel kolem čtyř desítek a na ně se přišlo podívat bezmála 500 lidí, z nichž někteří přišli také v kostýmech.

Turek

Turek v centru Prahy

FOTO: Muzeum strašidel - Oldřich Malina

Muzeum pověstí připravilo na tento týden další dvě vycházky. V úterý 30. října se můžete jít podívat se strašidlem za strašidly Malou Stranou na Hrad. Procházka povede nejtajemnějšími zákoutí podhradí včetně záhadného Domu U osla v kolébce, Zlatou uličkou a dalšími záhadami. Sraz je v 17:30 u Muzea pověstí v Mostecké ulici 18. Dopředu musíte rezervovat.

Purkmistr

Purkmistr, který se občas objevuje v pražských uličkách.

FOTO: Muzeum strašidel - Oldřich Malina

V pátek na Dušičky si od 20 hodin můžete Muzeum pověstí projít potmě se svíčkami. Na sobotu připravili plavbu Čertovkou. Od 17 do 18:30 hodin se můžete nalodit na Čertovce pod Karlovým mostem, odkud bude provádět vodník znalý místních pověstí a schopný vyvolat z pobřežních stínů duchy staré Prahy. Ocitnete se strašidlům tváří v tvář a projedete se i Tunelem staletí. Více o Muzeu pověstí najdete zde.

Z pražských uliček se budou vynořovat roztodivná strašidla.

Z pražských uliček se budou vynořovat roztodivná strašidla.

FOTO: Muzeum strašidel - Oldřich Malina