Až se budete s dětmi vracet z toulek po Slovácku, určitě si tady udělejte zastávku. Návštěva majáku a pirátské lodi se může stát příjemnou tečkou za celodenním výletem a dětem utkví v paměti jako zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Maják se tyčí u výjezdu ze Starého Města vedle Uherského Hradiště na silnici, po níž se jezdí například k hradu Buchlov a zámku Buchlovice. Dobře se sem dostanete nejen autem, ale i na kole během výletu po cyklostezce podél Baťova kanálu nebo třeba do blízkého Archeoskanzenu Modrá nebo Památníku Velké Moravy.

Zvířata z kovového odpadu

Maják se tyčí nad areálem soukromé firmy, která se zabývá tříděním odpadů a mimo jiné i osvětou s tím související. Nese jméno Šrotík, protože má ukazovat „správnou cestu v moři odpadů“. Podobný ekologický akcent má i další zajímavost v areálu v podobě nové Kovozoo se zvířaty v životní velikosti vyráběnými z kovového odpadu. Nechybějí mezi nimi lvi, gorila, koně, nosorožci, pštrosi či želvy.

Zvířata v životní velikosti byla vyrobena z kovového odpadu.

Zvířata v životní velikosti byla vyrobena z kovového odpadu.

FOTO: Martina Žáčková

Zoo má malým i velkým návštěvníkům ukázat, že i ze zdánlivě nepotřebného šrotu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Na rozhlednu na majáku Šrotík vede necelá stovka schodů.

Když na ni vyšplháte, uvidíte malebnou krajinu lemovanou vrcholky Chřibů s hradem Buchlovem a pohořím Bílých Karpat s vrcholem Velká Javořina. Na dohled je také královské město Uherské Hradiště. Nečekejte ohromující panoramata jako u klasických rozhleden. Šrotík je spíše milou kuriozitou pro pobavení.

FOTO: TJ, Právo

Z majáku na loď

Hned vedle majáku kotví velká pirátská loď, v níž děti mohou prozkoumat podpalubí i kapitánskou kajutu, zatočit si kormidlem, zapsat svůj vzkaz do lodního deníku a chvíli si zahrát na námořníky.

Než se vyřádí, můžete se dole občerstvit v malém bufetu U Piráta. Je zde zřízeno i turistické informační centrum s nabídkou suvenýrů a dětské hřiště s dřevěnými průlezkami a skluzavkami.

Na pirátské lodi si děti mohou zatočit kormidlem.

Na pirátské lodi si děti mohou zatočit kormidlem.

FOTO: Martina Žáčková