Atypická zoologická zahrada Kovozoo se nachází přímo u silnice ve směru od Brna do Uherského Hradiště ve Starém Městě.

Dominantu vstupní části areálu jen tak nepřehlédnete – červenobílý maják. Zatím je vystaveno přibližně deset výtvorů - od gepardů, želvy, tučňáků až po výra. Zoologická se neustále rozrůstá. Autoři projektu Kovozoo chtějí na jednom místě shromáždit co nejvíc modelů zvířat z kovového šrotu.

"Před několika roky jsem navštívil Tunis a tam jsem sledoval, jak místní umělci vyrábějí ze zbytkového šrotu modely zvířat. Ta práce mne velmi zaujala a zhruba po dvou letech jsem přesvědčil spolupracovníky, abychom u nás ve Starém Městě vybudovali vlastní Kovozoo, která by se stala zajímavou atrakcí pro turisty, konkrétně třeba pro kolaře. Cykloturistika v našem regionu totiž zažívá doslova boom a proto je potřeba nabízet doprovodný program,“ vysvětlil autor projektu Bronislav Janeček.

Kovozoo dál sbírá od kutilů s fantazií další zvířata formou soutěže. Přihlásit se mohou jednotlivci, firmy i školy. Soutěž bude probíhat po celý letošní rok a skončí 29.2. 2012, což je poslední termín pro dodání díla. Slavnostní vyhlášení vítězů je plánováno na duben 2012, kdy se počítá s pořádáním veřejné akce v rámci Dne Země.

Další informace na adrese: www.kovozoo.cz