V centru Prahy na Rašínově nábřeží vznikne půlkilometrová marina za sjezdem u Palackého mostu a výjezdem u Vyšehradského tunelu. Třetí ročník festivalu Lodě na vodě potrvá od čtvrtka do neděle.

Veletrh Lodě na vodě v roce 2010

Veletrh Lodě na vodě v roce 2010

FOTO: www.lodenavode.cz

Návštěvníci se mohou těšit na Pepka kanálníka, který se plaví jen po holandských kanálech, exhibici na wakeboardu, freestyle na vodním skútru, regatu a jachtařskou show sportovních plachetnic i jízdu historické osmiveslice, včetně posádky "historických veslařů". V sobotu před polednem připluje Petanic 2, který je první kajutovou lodí z 2658 pet lahví. Na délku měří 4 metry a na šířku 1,6 metru.

Petanic II.

Petanic II.

FOTO: Petr Novotný

Na parníku kotvícím přímo na veletrhu se budou konat přednášky a semináře pro začátečníky, ale i zkušené lodníky. Zájemci si mohou poslechnout přednášky na téma právní zodpovědnosti skippera (držitele průkazu vůdce malého plavidla), 6000 námořních mil kolem severní Evropy, Dovolená (nejen) v Holandsku na lodi bez kapitánských zkoušek, Využití nanotechnologií v oblasti sportovní a rekreační plavby, antikorozní systémy (způsoby ochrany) využitelné na rekreačních a
sportovních plavidlech a mnoho dalšího.

Exhibice vodních skútrů z minulého ročníku veletrhu Lodě na vodě

Exhibice vodních skútrů z minulého ročníku veletrhu Lodě na vodě

FOTO: www.lodenavode.cz

Na Rašínovo nábřeží se nejlépe dostanete pomocí městské hromadné dopravy.  V bezprostřední blízkosti je zastávka metra B Karlovo náměstí. Můžete také využít tramvaje č. 3, 4, 7, 10, 16, 17 a 21, zastávky Palackého náměstí nebo Výtoň.

Petanic II. na závodech Sail 2010 v Amsterdamu

Petanic II. na závodech Sail 2010 v holandském Amsterodamu

FOTO: Tomáš Kubeš