Hlavní obsah
Krásná a rozmanitá příroda putovních tras v Německu Foto: ©DZT (Florian Trykowski)

Objevujte Německo všemi smysly

Slow travel, neboli pomalé cestování, se stává oblíbeným trendem nejen pro letní odpočinek. Neradi se za poznáním trmácíte přes půl světa? Navštivte sousední Německo, jehož rozmanitá krajina nabízí vše, co pro odpočinek potřebujete: vysoké hory, nezkrotné moře i tisíce jezer. To vše jen pár hodin cesty autem.

Krásná a rozmanitá příroda putovních tras v Německu Foto: ©DZT (Florian Trykowski)
Objevujte Německo všemi smysly

Odpočinek místo honičky

Dovolená, nebo cestování? Kde je rozdíl? A při čem si doopravdy odpočineme nejvíce? Vzít si dovolenou většinou znamená uvolnit se z práce, odcestovat do konkrétní destinace a po dobu zhruba sedmi dnů sledovat nějaký plán, který nás má dovést k jasnému cíli. Za omezený čas chceme stihnout určitý počet věcí, abychom si dovolenou opravdu „užili“. Cestovat však pro mnohé znamená, že již samotná cesta je cílem. Bez špatného svědomí si lze dovolit udělat i méně. A právě cestování po sousední zemi tento osvobozující pocit umožňuje.

Zpomalte a vychutnávejte!

Dejte přednost kvalitě nad kvantitou, sundejte nohu z plynu a důvěřujte svému čichu a chuti! Vychutnejte si například vůni lesů a dálek na starých poutních stezkách, které vás zavedou jak do alpských výšin, tak mořských krajin. Zkuste například příhraniční putovní stezku Via Sacra, která začíná v Žitavě a končí v Jablonném v Podještědí. Tato posvátná cesta se sakrální architekturou již po staletí propojuje lidi z různých zemí a regionů.

Kameny Externsteine v Bad Meinbergu

Foto: DZT/Florian Trykowski


Stezky klidu a tradice

Pokud si chcete opravdu odpočinout a během svého putování objevit cestu do svého nitra, vydejte se třeba na meditační stezku na jihu Bavorska. Stezka začíná v Bad Kohlgrubu v Ammergauských Alpách a končí v Oberammergau. Navštivte největší chráněnou oblast Bavorska, objevujte krajinu a nádherné kaple. Nabízí se i trasa vedoucí Durynskem po stopách Martina Luthera, jenž se před 500 lety zapsal do dějin jako reformátor církve.

Wartburg - místo Martina Luthera Vám též nabídne prostor pro rozjímání

Foto: ©DZT (Florian Trykowski)

Ponořte se do minulosti

Země velká jako Německo skýtá celou řadu tajemných míst, která čekají jen na to, až je objevíte. Poznejte alespoň 16 nejzajímavějších spirituálních míst. Navštivte například kostel Wieskirche v jižním Bavorsku. Tato rokoková památka patří na Seznam světového dědictví UNESCO. Nebo se ponořte ještě hlouběji do historie a navštivte germánské kultovní místo v Harzu zvané Taneční místo čarodějek. Pocítíte tu nejen magii pohanských rituálů, ale též neuvěřitelnou volnost místní přírody. Opravdovou duchovní inspiraci můžete najít nejen na putovních trasách, ale i v některém z kostelů a klášterů v Německu. Mnohé z nich na trase poskytnou i možnost přenocování, jako například augustiniánský klášter v Erfurtu. Jedinečnou atmosféru tohoto místa podtrhuje navíc fakt, že tu kdysi pobýval již zmíněný reformátor Martin Luther.

Kultovní místo čarodějnic

Foto: ©DZT (Florian Trykowski)

Utište svůj mlsný jazýček

Nezapomeňte při svém cestování načerpat síly všude tam, kde vám zakručí v žaludku. Budete se divit, ale německá kuchyně nabízí rozhodně víc než pivo se spritem (Radler) a mastný currywurst. Němečtí sousedé si dávají při vaření velice záležet na přípravě  pokrmů z místních sezónních a především kvalitních surovin. Nechte se zlákat tradiční vydatnou bavorskou kuchyní, která si je s českou velice podobná, a vyzkoušejte tradiční delikatesy jako sýrové speciality ve Šlesvicku-Holštýnsku, nadýchané preclíky, rybí speciality ze severu, švábské ravioli či pravý švarcvaldský dort. A nezapomeňte ochutnat pivo v Bavorsku či delikátní vína v Porýní.

Zastavte se o ochutnejte místní speciality

Foto: ©Greune, Jan

Německá krajina a kouzelná místa této země vám dopřejí ten pravý odpočinek. Nechte čas plynout. Opřete se. Vychutnejte si východ slunce, počítejte hvězdy a naslouchejte starým příběhům. Dopřejte si čas a poznejte sami sebe. Poznejte Německo!

Vše o slow travel v Německu

Všechna lákadla německé tradiční kuchyně: www.germany.travel/food-drink

Všech 16 spirituálních míst a bližší informace o nich naleznete zde: www.germany.travel/spiritual-highlights

Další inspiraci pro cesty do Německa najdete na www.germany.travel

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků